مجله گردشگری تفرج
غذاهای ترکی

غذاهای ترکی | بهشت گوشت خورها و تنوع طلب های دنیا!

غذاهای ترکی | بهشت گوشت خورها و تنوع طلب های دنیا!Reviewed by مجله تفرج on May 29Rating: 5.0غذاهای ترکی : بهشت گوشت خورها و تنوع طلب های دنیا!

غذاهای ترکی : بهشت گوشت خورها و تنوع طلب های دنیا!

کمی درباره غذاهای ترکی

استفاده از مواد اولیه ی تازه و ارگانیک در غذاهای ترکیه اوصولی و قابل اهمیت است، چاشنی های منحصربفرد همراه با ظرافت در تهیه باعث می شود تا غذاهای ترکی از طعم و عطری خاص برخوردار شوند.

معروف ترین غذای ترکی دونر کباب است که امروزه در بیشتر مناطق جهان به صورت غذایی خیابانی تهیه و عرضه می شود. در تمام دنیا برای صبحانه تخم مرغ را به صورت املت در شمایل مختلف مصرف می کنند اما در ترکیه یک نوع خاص از پخت و رسپی برای تهیه آن در نظر گرفته شده است که به menemen  شناخته می شود، ترکیبی از سبزیجات-پیاز-گوجه و تخم مرغ.

در ترکیه ممکن نیست وعده ای از غذا را بدون سبزیجات بیابید، دلمه غذایی اصیل در ترکیه است که مخلوطی از گوشت و سبزیجات در دل فلفل های دلمی و صدف ها قرار می دهند و طعمی خاص را پدید خواهند آورد.

لاهماجون نیز تبدیل به یک برند شده و به عنوان یک غذای حاضری در سطح شهرهای دنیا شناخته می شود، مخلوطی از ادویه جات به همراه گوشت گاو و پیاز و انار و سبزیجات لای یک نون بسیار نرم قرار می گیرد و به راحتی به صورت لقمه سرو می شود.

غذاهای ترکی : یک غذای مشهور ترکی مثال بزنیم!

بورک غذایی ترکی و دارای چندین لایه خمیر است که از گذشته تا کنون دچار تغییرات بسیاری شده است، در قدیم از این خمیر برای پختن شیرینی استفاده می شد اما هم اکنون این خمیر با همراهی گوشت و سبزیجات به نوعی لقمه های طلایی شده در فر تبدیل می شوند که تردی خاصی را هنگام میل کردن زیر دندان های شما ایجاد می کنند.

بادمجان به عنوان یک عنصر لاینفک از غذاهای ترکی در هر شکلی قال سرو هستند به صورت کبابی، شکم پر و … به کشور مزه ها ترکیه خوش آمدید!

غذاهای ترکی

 

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! همچنین برای استعلام قیمت های تور ترکیه می توانید به تورهای مسافرتی در وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار