مجله گردشگری تفرج
غذاهای گرجستان

غذاهای گرجستان | گرجستان، کشوری با غذاهای عجیب و غریب اما خوشمزه!

غذاهای گرجستان | گرجستان، کشوری با غذاهای عجیب و غریب اما خوشمزه!Reviewed by مجله تفرج on May 29Rating: 5.0غذاهای گرجی : گرجستان، کشوری با غذاهای عجیب و غریب اما خوشمزه!

غذاهای گرجستان : گرجستان، کشوری با غذاهای عجیب و غریب اما خوشمزه!

غذاهای گرجستان : غذاهایی که با ذائقه ایرانی ها سازگار است!

گرجستانی ها مردمانی خوش خوراک و دارای ذائقه ای نزدیک به ایرانیان هستند، آنان با طبخ غذاهای سنتی خود بوسیله ی سبزیجات و گوشت تازه سعی دارند بهترین ترکیب از یک مخلوط را ارائه دهند. غذاهای سنتی گرجی طرفداران بسیاری بین گردشگران و تورهای مسافرتی به این کشور دارد.

تعداد زیادی از تورهای مسافرتی برای تبلیغ گرجستان از رنگ و بوی غذاهای گرجی تعریف می کنند و به راستی که نقطه ی مثبت بزرگ کشور گرجستا همین غذاهای سنتی خوش آب و رنگ است.

طعم های جالبی که در عین سادگی به قرار گرفتن در کنار هم یک جشنواره از لذت را دهان شما ایجاد می کنند. گرجی ها سنت های غذایی سالمی دارند و به استفاده از سبزیجات در غذاهای خود معروف هستند. گوشت گوساله نیز از دیگر علاقمندی های آنان در طبخ غذهای اصیل گرجی است. گرجستان را برای امتحان غذاهای هیجان انگیز انتخاب کنید و بدانید با سفر به این کشور خواهید توانست یک تجربه ی دل انگیز از رستوارن گردی را پشت سر بگذارید.

چندی از غذاهای گرجی را بشناسیم!

آجاررولی قایقی خمیری شکل از کره و تخم مرغ نیمرو شده است که جز شاهکارهای زیبای غذاهای گرجی شناخته می شود، شهرت این غذاهای خوش خوراک گرجی به حدی است که در بسیاری از کشورهای دیگر به عنوان غذایی بین المللی در رستوران های لوکس سرو می شود.

متسوادی یا همان شیشلیک از محبوب ترین غذاهای گرجی در اکثر رستوران های محلی است، در سفر به تفلیس و گرجستان این شیشلیک معروف را حتما سفارش دهید و از طعم آن با سس آلوی ترش لذت وافر ببرید.

خیلی از گردشگران علاقمند هستند در سفر خود غذایی سبک اما جدید را امتحان کنند، سوپ های گرجی با هر نوع سلیقه ای سازگار هستند، کارچو معروف ترین سوپ گرجی مخلوطی از سبزیجاتی مثل بادمجان، کدو، گردو و انار است که همراه با برنج سرو می شود.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! همچنین برای استعلام قیمت های تورهای مسافرتی می توانید به تورهای مسافرتی در وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار