مجله گردشگری تفرج
تور ارمنستان

تور ارمنستان : مقصد توریستی کوچک و زیبا در قفقاز جنوبی!

تور ارمنستان : مقصد توریستی کوچک و زیبا در قفقاز جنوبی!Reviewed by مجله تفرج on May 26Rating: 5.0تور ارمنستان : مقصد توریستی کوچک در قفقاز جنوبی!

تور ارمنستان : مقصد توریستی کوچک در قفقاز جنوبی!

معرفی کشور ارمنستان و جاذیه های گردشگری آن

سالانه تعداد گردشگرانی که به کشور ارمنستان می آیند رو به افزایش است و این مسئله ابدا تعجب آور نیست، زیرا این کشور دارای یک فرهنگ عالی، غذاهای غنی، معماری شگفت انگیز است که گردشگران را به سمت خود جذب می نماید. ارمنستان دارای دریاچه های منحصر به فرد، کوه های بلند و جنگل های متراکم است. زیباترین کلیساهای جهان در کشور ارمنستان قرار دارند. امروزه ۹۷٪ از جمعیت کشور ارمنستان مسیحی هستند.

 تور ارمنستان

آب و هوای کشور ارمنستان

آب و هوای کشور ارمنستان با توجه به وجود کوهستان های نیمه گرمسیری و آلپایی از نقطه ای به نقطه دیگر متفاوت است. میانگین دمای هوا در نیمکره جنوبی این کشور ۲۵ درجه سانتی گراد (۷۷ درجه فارنهایت) می باشد در حالی که در میانه وینتور میانگین دمای ۰ درجه سانتیگراد (۳۲ درجه فارنهایت) را میی توان مشاهده کرد.

در این کشور بارندگی کم است در پایتخت این کشور (ایروان) سالانه تنها ۳۳ سانتی متر باران می بارد. اگرچه بارندگی در کوه ها بیشتر اتفاق می افتد.

 

پول

ارز ملی کشور ارمنستان درام (drams) نام دارد. شما می توانید دلار، یورو یا روبل روسیه را به درام چنج کنید. در این کشور شما به راحتی به دستگاه های خود پرداز دسترسی دارید.

 

توریست، مسافرت و تفریح

گرچه کمبود منابع در کشور ارمنستان وجود دارد، دولت ارمنستان در حال سرمایه گذاری برای ساخت هتل های جدید در راستای افزایش گردشگری است. برخی از مواردی که باعث جذب گردشگران می شود عبارتند از دریاچه سوان (بزرگترین دریاچه کوهی) که منطقه ای محبوب و توریستی در فصل تابستان است.

پیست اسکی  Tsakhador  در تمام طول سال برای اسکی گردشگران سراسر دنیا را به سمت خود میکشاند. در شهر آرارات، منطقه فرود قایق نوح وجود دارد، این منطقه در امتداد مرز با ترکیه واقع شده است. ایروان، پایتخت ارمنستان، نیز دارای تئاترهای قدیمی است.

 

زبان ها

حدود ۹۷ درصد از مردم کشور ارمنستان به زبان ارمنی صحبت می کنند. ارمنی شاخه ای مستقل از خانواده زبان های اروپایی است. بسیار از واژگان زبان ارمنی با زبان فارسی مشترک است.

تور ارمنستان

 

تور ارمنستان شامل چه شهرهایی می تواند باشد

ایروان: پایتخت کشور ارمنستان است و معماری این شهر به دوران شوروی برمیگردد که هنوز هم در سراسر شهر این معماری حفظ شده است.

 

گومیری: دومین شهر بزرگ ارمنستان است که مرکز اداری این استان شیراک است.

وانادزور: نام وانادزور از دو کلمه تشکیل شده است: “وان” که اشاره به شهر تاریخی ارمنستان ون در ترکیه امروزی دارد و “دزور” نام دره ای در ارمنستان است.

اجمیستان: نام این شهر از نام کلیسایی با نام ” Etchmiadzin “برگرفته شده اس. این کلیسا  اولین کلیسای جامع ساخته شده در ارمنستان باستان بود و قدیمی ترین کلیسای جامع جهان است که در این شهر نیز قرار دارد.

دیگر شهرهای ارمنستان هرازدان، ابوویان، کاپان، آرارات، آرماویر و … می باشد. که همگی جزو شهرهای تاریخی با آثار باستانی چشم نواز هستند.

تور ارمنستان

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! همچنین برای استعلام قیمت های تور ارمنستان می توانید به تورهای مسافرتی در وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار