مجله گردشگری تفرج
خلیج مایا

خلیج مایا | احیای خیلج مایا موجب شد تا این مکان از دسترس گردشگران خارج شود!

خلیج مایا | احیای خیلج مایا موجب شد تا این مکان از دسترس گردشگران خارج شود!Reviewed by مجله تفرج on Jun 13Rating: 5.0خلیج مایا : احیای خیلج مایا موجب شد تا این مکان از دسترس گردشگران خارج شود!

خلیج مایا : احیای خیلج مایا موجب شد تا این مکان از دسترس گردشگران خارج شود!

خلیج مایا : احیای بهشتی کوچک در جزایر فی فی له

احیای خیلج مایا موجب شد تا این مکان برای مدتی از دسترس گردشگران خارج شود. خلیج مایا یک بهشت کوچک و زیبا در از جزایر فی فی له راز آلود است، این جزیره از سه سمت با صخره‌ های بزرگ محصور شده است و حیات وحش زیر دریای آن بسیار متنوع و رنگین است. از دیگر زیبایی های این جزیره چندین ساحل و کوچک و بزرگ است که با جزر و مدها نهان و آشکار می شوند. چندین فیلم مشهور نیز در این ساحل فیلم برداری شده است که موجب شده تا شهرت این جزیره ی تایلند بیشتر شود.

اهمیت خلیج مایا برای تایلند

اهمیت میزان گردشگری در تایلند به قدری است سازمان گردشگری این کشور سیاست خود را بر حفظ و نگه داری طبیعت و بناهای موجود در این کشور کرده است، آن ها می دانند که بیشترین سهم از بودجه ی وارد شده به کشورشان را همین گردشگران تشکیل می دهند. همه ساله بین ماه های می تا اکتبر پارک های ملی و ساحل های این کشور تعطیلاتی اجباری را دارند تا بتوانند با احیا و مرمت دوباره فعالیت خود را آغاز کنند. تقاضای زیاد گردشگر برای ورود به کشور تایلند موجب شده تا همچین قوانینی در این کشور وضع شود همچنین تنوع فرهنگی و انسانی نیز موجب درست استفاده نکردن از این طبیعت زیبا می شود که باید در حفظ و نگه داری آن کوشش کرد.

این خلیج روزانه چهار هزار گردشگر را در خود جای می داد و تعدادی از آن ها با قایق های سواری به دریا می رفتند. مسولان محیط زیست تایلند معتقد هستند این ساحل بیش از حد توان خود گردشگر پذیرفته و خسته است به همین دلیل هر روز از زیبایی آن کاسته می شود، پس احتیاج به استراحت ضروری است. آن ها معتقد هستند طبیعت خود را ترمیم می کند فقط باید به آن زمان داد و در حفظ آرامش آن تلاش کرد.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در تایلند بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای مسافرتی تایلند به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار