مجله گردشگری تفرج
آتش فشان فوگو

آتش فشان فوگو | آتش فشان فوگو در گواتمالا هزاران کشته بر جای گذاشته است!

آتش فشان فوگو | آتش فشان فوگو در گواتمالا هزاران کشته بر جای گذاشته است!Reviewed by مجله تفرج on Jun 13Rating: 5.0فوران آتش فشان فویگو : آتش فشان فویگو در گواتمالا هزاران کشته بر جای گذاشته است!

آتش فشان فوگو : آتش فشان فوگو در گواتمالا هزاران کشته بر جای گذاشته است!

آتش فشان فوگو : طبیعتی که مهمان نواز نبود!

آتش فشان فوگو در گواتمالا هزاران کشته بر جای گذاشته است، کوهستان های گواتمالا از زیباترین کوهای آمریکای مرکزی متشکل شده اند جایی مردمان با آشتی در کنار طبیعت زندگی و فعالیت می کنند. انفجار به یک باره ی آتشفان گواتمالا بسیاری از محققان متعحب کرده است، آتش فشان فوگو ۳۷۶۳ متر ارتفاع دارد و یک بار در سال ۲۰۱۲ فعالیت کرده است. در سال ۲۰۱۵ فعالیت های خطرناک این آتش فشان باز هم موجب ترس و وحشت در گواتمالا شده بود.

روستای El Rodeo که در کوهپایه ی کوه فوگو قرار داشت با آتش فشان جدید از بین رفت و دیگر اثری از آن در گواتمالا نخواهد بود. در روزهای بعدی آتش فشان گواتمالا مخلوط سریع و پرانرژی از گازهای بسیار داغ و به همراه مواد مذاب فضای اطراف را پر کرد و بر دامنه های کوه سرازیر شد و  روستای San Miguel Los Lotes را نیز طعمه ی خود قرار داد. آتش فشان فوگو یکی از فعال‌ ترین ها در بین کوه های آمریکای مرکزی است. این کوه در هفتاد کیلومتری جنوب غربی گواتمالا سیتی قرار گرفته است.

طبیعت زیبایی که خطرناک شد

طبیعت زیبای گواتمالا که مناسب سفر بسیاری از علاقمندان به طبیعت گردی بود امروز به مکانی خطرناک و پر از دود تبدیل شده است. گواتمالا در تلاش است که روند حرکت این مواد مذاب را به سمت مکان های خالی از سکته و بدون پوشش گیاهی تغییر دهد تا با کمتر کردن حوادث بتوانند طبیعت بکر و زیبای گواتمالا را هر چند کم حفظ کنند. این آتش فشان قوی تا شهرها نیز کشیده شده اند جایی که یک پل ماشین رو توسط این آتش فشان از بین رفته است. در مناطق نزدیک به این کوه آموزش های ایمنی از قبل داده شده بود اما به دلیل سرعت و شدت فوران ناگهانی این آتش فشان هیچکس نتوانست عکس العملی از خود نشان دهد.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در سفر بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای مسافرتی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار