مجله گردشگری تفرج
توچال

توچال | تفریحات کوهستانی و تله کابین سواری در قله پایتخت!

توچال | تفریحات کوهستانی و تله کابین سواری در قله پایتخت!Reviewed by مجله تفرج on Jul 24Rating: 5.0توچال | تفریحات کوهستانی و تله کابین سواری در قله پایتخت!

توچال | تفریحات کوهستانی و تله کابین سواری در قله پایتخت!

توچال | تفریحات کوهستانی و تله کابین سواری در قله پایتخت!

در ایران مراکز تفریحی و مجموعه های تفریحی زیادی به جهت انجام ورزش  و تفریحات زمستانی وجود ندارد، دلیل آن هم تخصیص بودجه کم به این مناطق به جهت ایجاد چنین مجموعه هایی است، به طور کلی می توان گفت که تنها در شهرهای کوهستانی و شهرهایی که به کوه نزدیک هستند، ساخت چنین مجموعه های تفریحی ممکن و به صرفه است، مجموعه تفریحی و ورزشی توچال یکی از معروف ترین و مهم ترین مراکز تفریحی در ایران به حساب می آید.

توچال

توچال درواقع نام یکی از قله در شمال تهران است، این قله حدود ۴۰۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، پناهگاه های زیادی در اطراق این قله قرار دارند و به افرادی که قصد کوهنوردی و کوهپیمایی را دارند کمک می کند تا در میان راه استراحت کرده و پناه گیرند. یکی از دلایلی که توچال به یک مرکز تفریحی تبدیل شده است این است که این منطقه دارای ناحیه هایی هموار است که باعث شده است که توچال به یکی از بهترین مکان ها برای پیست اسکی و ورزش های زمستانی تبدیل شود.

تله کابین توچال

علاوه بر اسکی کردن و لذت بردن از ورزش های زمستانی، شما می توانید سوار بر تله کابین معروف توچال شوید و از مناظر اطراف خود لذت ببرید، خط تله کابین حدود ۸ کیلومتر طول دارد و سرعت حرکت آن ۴ متر بر ثانیه است، در میان راه ایستگاه هایی وجود دارند که شما می توانید در هر کدام پیاده شوید، این تله کابین در انتهای خیابان ولنجک و در ۳ کیلومتری میدان تجریش در منطقه شمیرانات واقع شده است.

توچال

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای ایرانگردی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار