مجله گردشگری تفرج
تنگ دار

تنگ دار | جنگل آمازون گمشده ایران در شهرستان نوشهر!

تنگ دار | جنگل آمازون گمشده ایران در شهرستان نوشهر!Reviewed by مجله تفرج on Aug 2Rating: 5.0تنگ دار | جنگل آمازون گمشده ایران در شهرستان نوشهر!

تنگ دار | جنگل و بهشت آمازون ایران در شهرستان نوشهر!

تنگ دار | جنگل آمازون گمشده ایران در شهرستان نوشهر!

جاذبه های گردشگری بکر زیادی در شمال کشور، به خصوص در استان های مازندران و گلستان قرار دارد، این جاذبه های گردشگری معمولا به دلیل تعدد زیاد اغلب بکر باقی می مانند به طوری که تنها بعضی از این مناطق که به شهر نزدیک هستند یا دارای سرویس ها و امکانات کمپینگ هستند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. از این جهت مناطق بکر زیادی باقی می مانند که از عدم بازدید مناسب و یا رسیدگی رنج می برند. اما در چند سال اخیر به گردشگری داخلی توجه زیادی شده است و این کار باعث شد که این مناطق طبیعت گردی، بکر بودن خود را از دست بدهند.

تنگ دار

تنگ دار یکی از این جاذبه ای گردشگری بود که در یک سال اخیر از بازدید وحشتناک بالا برخوردار شد، به طوری که اگر شما در فصل تابستان و بهار به تورهای مسافرتی داخلی نگاهی می انداختید یا حتی به تورهای طبیعت گردی محلی، بدون شک بازدید تنگ دار جزو این تور های مسافرتی بودند، که البته در تابستان و بهار سال جاری نیز همچنان ادامه دارد. تنگ دار یکی از تنگه های زیبا و دیدنی استان مازندران واقع در شهرستان نوشهر است. این تنگه به دلیل شباهت صخره ها و درختان جنگل اطراف آن و همچنین فضای بصری آن با محیط جنگل های آمازون، باعث شده است که به این جاذبه آمازون ایران گفته شود.

تفریحات و فصل مناسب سفر

تفریحات آبی در تنگ دار از شنا کردن تا شیرجه زدن امکان پذیر است، از آنجایی که رودخانه کرکرود از میان این تنگه می گذرد جذاب و زیبا است. پیشنهاد می شود که در فصل های گرم مانند تابستان یا اواخر بهار به تنگ دار سفر کنید تا بتوانید از هوای آن لذت ببرید.

تنگ دار

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای ایرانگردی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار