مجله گردشگری تفرج
میانکاله

میانکاله | تالاب میانکانه میزبان پرندگان بهشتی در استان مازندران!

میانکاله | تالاب میانکانه میزبان پرندگان بهشتی در استان مازندران!Reviewed by مجله تفرج on Jul 11Rating: 5.0میانکاله | تالاب میانکانه میزبان پرندگان بهشتی در استان مازندران!

میانکاله | تالاب میانکانه میزبان پرندگان بهشتی در استان مازندران!

میانکاله | تالاب میانکانه میزبان پرندگان بهشتی در استان مازندران!

ممکن است در مستندهای تصویری زیادی کوچ و حجوم پرندگان در تالاب ها و دریاچه ها را دیده باشید، و فکر کرده باشید که تجربه این منظره ها و دیدار با این پرندگان زیبا در کشور ما غیر ممکن است، و باید برای تجربه چنین لحظاتی، به همین مکانهایی که در مستندات خارجی می بینیم، سفر کنیم. اما نه، بسیاری از ایرانی ها از جاذبه های گردشگری ایران خبر ندارند، به همین دلیل همیشه در حسرت جاذبه هایی که در فضای مجازی می بینند، خواهند ماند. اما بعد از مطالعه این مقاله و آشنا شدن با تالاب میانکاله دیگر نه.

میانکاله

شبه جزیره میانکاله، جزیره ای در جنوب شرفی دریای خزر، واقع در استان مازندران است. این شبه جزیره در نزدیکی شهر بهشر قرار دارد. میانکاله به عنوان منطقه حفاظت شده تعیین شده و پناهگاه حیوانات و پرندگان بسیاری است. این منطقه به دلیل بکر بودن از اهمیت بسیاری برخوردار است و به دور از ساخت و ساز و ضررهایی است که انسان به آن وارد می سازد.

حیات وحش

در گذشته های بسیار دور، میانکاله علاوه بر پرندگان دارای حیات وحش کاملی از پستانداران بوده است، که با شکارهای فراوان و ساخت جاده و شهر ارتباط این پستانداران با شبه جزیره قطع شده و تقریبا اکثر آنها منقرض شده اند، در حال حاضر تنها پستاندارانی مانند شغال، جوجه تیغی، روباه، گربه جنگلی، گربه وحشی، گراز و تشی در این منطقه باقی مانده اند. پرندگان مهاجری که شهرت میانکاله را بر دوش می کشند نیز شامل مرغابی، فلامینگو، قو، طاووسک، پرلا، عقاب دم سفید و بسیاری از پرنده های دیگر است.

میانکاله

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای ایرانگردی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

 

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار