مجله گردشگری تفرج

گردشگری سلامت | ایران بهشت گردشگری سلامت

گردشگری سلامت

گردشگری سلامت شامل شاخه های گوناگونی میباشد که هر یک تعاریف متفاوتی دارند که در مجموع با یک هدف واحد آن هم ارتقا و کسب سلامتی و تندرستی از راه های پیشگیرانه و یا درمانی میباشد.

انواع گردشگری سلامت شامل :

 

  • Curative Tourism گردشگری درمانی
  • Preventive Tourism گردشگری پیشگیرانه
  • Wellness Tourism گردشگری تندرستی
  • Medical Tourism گردشگری پزشکی

تمامی موارد فوق در گروه گردشگری سلامت قرار میگیرند.

 

هر سفری که بیش از ۲۴ ساعت و کمتر از یکسال با در نظر داشتن یکی از اهداف فوق به انجام رسد گردشگری سلامت محسوب میگردد.این سفر شاید برای استفاده از خواص درمانی یک چشمه آبگرم و یا استفاده از امکانات یک بیمارستان مدرن برای انجام یک جراحی پیچیده باشد.

گردشگری سلامت

گردشگری سلامت مفهوم جدیدی است که کشورهای منطقه همچون ترکیه و هند سرمایه گذاری های فوق العاده بر روی آن انجام داده اند.

کشور عزیزمان ایران با دارا بودن پتانسیل های فراوان در هر یک از جنبه های فوق میتواند خدمات بسیار متنوع ، موثر و کارآمدی به گردشگرا این حوزه ارائه نماید که در ادامه به آن میپردازیم.

کشور ایران با توجه به دارا بودن امکانات و تکنولوژی های پزشکی و درمانی روز دنیا و پزشکان ماهر و باتجربه شهرت فراوانی در دنیا بویژه در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا دارد.

درکنار این مزایا هزینه پایین درمانی برای اتباع خارجی موجب میشود ایران مبدل به بهشت گردشگری سلامت در منطقه باشد.در نتیجه بسیار از اتباع کشورهای همسایه اشتیاق فراوانی برای پیگیری امور درمانی و پزشکی خود در ایران دارند.

پیش بینی شده صنعت گردشگری سلامت سالانه پتانسیل ارزآوری هفت میلیارد دلاری را داشته باشد.در واقع پذیرش و درمان هر بیمار معادل فروش سی بشکه نفت میتواند برای کشور ارزآوری داشته باشد.

بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی با راه اندازی بخش های    IPD ( International Patient Department ) اقدام به جذب و پذیرش بیماران خارجی مینمایند.در چنین بخشهایی امکانات پزشکی و هتلینگ مناسب ، مترجم زبان و کانال های جداگانه و اختصاصی بمنظور تسهیل و تسریع رسیدگی های پزشکی و درمانی با کسب حداکثر نتیجه و رضایت بیماران ایجاد شده است.

بیشتر گردشگران پزشکی و درمانی از کشورهای همسایه بویژه عراق و آذربایجان رهسپار ایران میگردند.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! همچنین برای استعلام قیمت های تورهای مسافرتی می توانید به تورهای مسافرتی در وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار