مجله گردشگری تفرج

تالاب لیپار | تالاب صورتی رنگ چابهار

تالاب لیپار چابهار
ایران کشور رنگ ها و مناظر دیدنی است. طبیعت مثال زدنی جنوب ایران کمتر شناخته شده است به همین دلیل کمتر دچار تخریب شده است و بکر باقی مانده.

تالاب لیپار چابهار در دل تنگه ای نزدیک به کوه و جاده ی ساحلی چابهار به گواتر یا ساحل مکران قرار دارد که برای دسترسی به آن باید در شرق چابهار پانزده کیلومتر پیش روید و در نزدیکی روستای رمین به این دریاچه ی زیبا برسید. تالاب لیپار چابهار به دریاچه ی صورتی نیز شهرت دارد که صحنه هایی فوق العاده برای عکاسان را فراهم می آورد.

تالاب لیپار فصلی است و دلیل صورتی بودن آب آن وجود فیتوپلانکتون ها و مواد آلی و معدنی است صورتی بودن آب تالاب لیپار ویژگی منحصربفرد و خاص این تالاب است که میتواند برای گردشگران داخلی و خارجی فوق العاده جذاب و دیدنی باشد.منظره صورتی رنگ این آبگیر حس گوارا بودن این آب جهت نوشیدن را منتقل میکند اما به واقع آب لیپار قابل شرب نیست زیرا که بسیار شور است.

زیباترین قسمت تالاب لیپار بخش شرقی آن است که تقابل بین ساحل صخره ای و آب دریاچه را نمایان می کند. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه ی لیپار بعد از فصل تابستان خواهد بود، که از اواسط خرداد تا شهریور می باشد، اما برای سفری به یاد ماندنی به لیپار چابهار تا آذر ماه فرصت دارید.
دریاچه ی لیپار در دل دره ای زیبا جای خوش کرده که خود به زیبایی بیشتر این منطقه افزوده است. در سفر خود به چابهار در کنار دریاچه ی لیپار از دشتی زیبا و پر از درخت هم بازدید کنید، این مساحت به دشتار معروف است.دشتار در زبان محلی به معنی دختر جوانیست که هنوز ازدواج نکرده است.

تالاب لیپار چابهار

پوشش گیاهی منطقه ای که تالاب لیپار در آن واقع است بسیار جامع و دیدنی است. این پوشش گیاهی شامل درختچه‌ های گز و چش است. همچنین تعداد زیادی گونه های متفاوت جانوری به دور از دست اندازی های انسانی در دریاچه ی لیپار زندگی می کنند، از جمله جانورانی که می توانید به راحتی در این تالاب ببینید: چنگر، فلامینگو، کشیم، حواصیل های سفید و خاکستری، باقرقره، تیهو، جیرفتی، عقاب دشتی، خوتکا، دلیجه و طاووسک.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای ایرانگردی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار