مجله گردشگری تفرج
ایرانگردی

ایرانگردی و جذابیت های طبیعی و فرهنگی ایران

ایرانگردی و جذابیت های طبیعی و فرهنگی ایرانReviewed by مجله تفرج on May 26Rating: 5.0ایرانگردی و جذابیت های طبیعی و فرهنگی ایران

ایرانگردی و جذابیت های طبیعی و فرهنگی ایران

ایرانگردی و اهمیت آن برای یک ایرانی

ایرانگردی

ایران کشوری در خاورمیانه و دارای جمعیتی هشتاد میلیونی است، پایتخت ایران شهر شلوغ اما زیبای تهران است. ایران در منطقه ای خشک واقع شده با این حال دارای آب وهوایی معتدل و مناطق بکری برای دیدن است، از شمال تا جنوب ایران دارای دیدنی هایی است که در کمتر جای جهان در یک کشور قابل دیدن است.

آب و هوایی معتدل و بارانی در شمال کشور، کویر چشم نواز مرکزی و جنوب کشور با صخره های مرجانی همه و همه می توانند جاذبه هایی برای گردشگران داخلی و خارجی باشند. ایرانگردی معقوله ای است که نه تنها به جاذبه های طبیعی بلکه به تجربه ی آداب و رسوم مکان های جدیدی که در آن پا می گذارید مربوط می شود.

ایران به عنوان کشوری مسلمان دارای فرهنگی غنی و دارای مکان های مذهبی مختلفی است، از کلیسا تا مسجد همه دارای معماری خاص و دیدنی هستند.

لزوما هر ایرانی موظف است که کشور خود را بشناسد و در راه شناخت هر گوشه از آن بکوشد، غنای فرهنگی خود را دریابد و در حفظ آن کوشش کند. طبیعت مناطق محافظت شده را حمایت کند و با هر نوع صدمه به آن برخورد کند. ایران بیش از آنکه به توریست احتیاج داشته باشد محتاج این است که طبیعت و مناطق روستایی اش به ایرانیان نشان داده شود.

جذابیت های طبیعی ایران به جنگل های شمال و غرب کشور محدود نمی شود، سلسله کوه های مرتفع کوهرنگ، البرز و زاگرس با پدیده های طبیعی دشت هایی بی نظیر را در گوشه گوشه ی ایران ساخته اند تا هر چهار فصل را در یک مرز مشخص بتوانید تجربه کنید.

ایرانگردی را به جهانگردی ترجیح خواهید داد!

به مرور زمان آشنایی بیشتر با جذابیت های داخلی کشور ایران موجب می شود تا کسانی که علاقمند به سفرهای خارجی هستند علاقمند شوند در ایران اوقات فراغت خود را بگذرانند و از پتانسیل های کشور خودشان استفاده کنند. ایران شناسان بسیاری معتقد هستند ایران باید با چشم هنری دید و نباید به چشم یک کشور لوکس به آن نگاه کرد.

برای تجربه ی یک سفر در دل کوه و زندگی با عشایر باید به ایران سفر کرد و با طبیعت ایران ارتباط برقرار نمود. به علت ارزان قیمت بودن ایران در بین کشورهای همسایه و حتی آسیا بهترین فرصت برای شناساندن ایران به توریست های خارجی همین امر است.

استفاده از جذابیت های روستایی و اماکنی که فقط داخل ایران قابل مشاهده هستند یکی دیگر از پوئن های مثبت برای جذب گردشگران قلمداد می شود.

ایرانگردی

ایران کشوری چهار فصل

آب و هوای ایران طوری است که در طول یک روز می توانید زیر آفتاب سوزان در کویر مرکزی آفرود سواری کنید و چند ساعت بعد در چهارمحال و بختیاری به اسکی بپردازید. در فاصله ی کمی از این ورزش زمستانی در دل بهار می توانید به شیراز بروید و مطبوع ترین فضای شاعرانه را حس کنید، اگر هوس آب تنی و قدم زدن در جنگل کردید به مازندارن و گیلان بروید تا هوایی شرجی و فضایی دلنشین را تجربه کنید.

ایران کشوری است که با چند پرواز در شهرهای مختلف چندین آب و هوا را خواهید دید و این خود از عجایب این کشور زیباست. لازم است اگر به ایران سفر می کنید از غذاهای ایرانی نیز بچشید، تعداد زیادی طعم در یک وعده ی غذایی جمع آوری می شوند تا شما را سر ذوق بیاورند، همه ی این ها از ملزومات سفر به کشور کهن ایران نامیده می شود.

فرهنگ بی نظیر و منحصر به فرد

فرهنگ ایران ناشی متاثر از تاریخ غنی و پر آن شکل گرفته است، قوی ترین سلسله ی پادشاهی جهان، بزرگ ترین کاخ های اساطیری، معماری پر زرق و برق همه و همه شاخصه های فرهنگ ایران هستند. مردمانی خون گرم که مهمان نوازی از خصوصیات بارز آن هاست همیشه چشم به در دارند تا میزبانی خوب برای مسافران باشند.

ایران زادگاه شاعران، فیلسوفان و دانشمندان بسیاری است که با بازدید از آرامگاه های آنان در بسیاری از شهرهای ایران می توانید به پر باری این فرهنگ پی ببرید. صنایع دستی و شغل مردمان هر استان از این کشور خود جز جذابیت های گردشگری محسوب می شود و می تواند زینت بخش منازل و حتی تنپوش شما باشد.

فرهنگ اصیل ایرانی و برخورد گرم و صمیمی آن ها هر توریست و گردشگر داخلی را وادار می کند تا هر چند وقت یک بار به این کشور خوش آب و هوا سفر کنند.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! همچنین برای استعلام قیمت های تورهای ایرانگردی می توانید به تورهای مسافرتی در وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار