مجله گردشگری تفرج
دیدنی های ایران

دیدنی های ایران | روستاها، رسم و رسوم و بافت قدیمی فرهنگ ایرانی!

دیدنی های ایران | روستاها، رسم و رسوم و بافت قدیمی فرهنگ ایرانی!Reviewed by مجله تفرج on Jun 13Rating: 5.0دیدنی های ایران : روستاها، رسم و رسوم و بافت قدیمی فرهنگ ایرانی!

دیدنی های ایران : روستاها، رسم و رسوم و بافت قدیمی فرهنگ ایرانی!

دیدنی های ایران : روستاها، رسم و رسوم و بافت قدیمی فرهنگ ایرانی!

بسیاری معتقدند برای شروع و قدم گذاشتن در مسیر گردشگری ابتدا باید ایران را دید، ایران ناشناخته های طبیعی بسیاری دارد که می تواند تا چند سال برای سفرهای هر گردشگری مهم و قابل اهمیت باشد، فصول چهار گانه بعلاوه ی دسترسی آسان جاده ای به گوشه گوشه ی آن موجب می شود تا هر کسی وسوسه شود ایران ببیند. از شمال تا جنوب ایران شهرها و روستاهایی وجود دارد که هر کسی برای دیدن آن ها حاضر است ساعت ها پیاده روی کند، به شرط اینکه بداند با چه طبیعت بکر و زیبایی رو به خواهد شد، ایران کشوری نیمه خشک محسوب می شود اما پدیده های طبیعی بسیاری در همین اقلیم بوجود آمده است.

روستاهای تاریخی

روستای تاریخی آلاشت و زادگاه رضا شاه پهلوی در قسمت شمالی ایران واقع است، این روستا بلندترین نقطه زیست انسان از سطح دریا در مازندارن است که مردمانی دامدار و کشاورز رو در خود جای داده همچنین بلندترین رصد خانه ایران و مناسب ترین محل پرتاب ماهواره به فضا در ایران نیز در همین روستاست! مردمانی خونگرم و مهمان نواز در این روستا زندگی میکنند و به ساده ترین شکل ممکن زندگی می کنند.

در این روستا که در دامنه ی کوه بنا شده بواسطه بافت های قدیمی و تلفیقش با بافت های گاها مدرن مناظر جالب و منحصربفردی رو برای عکاسان ایجاد کرده است، در آلاشت طبیعتی زیبا وجود دارد همچنین بزرگترین حلزون های بی لاک ایران  را می توانید در این منطقه بیابید، که بدون هیچ تهدیدی در محیط روستا در کنار مردم زندگی می کنند. در سفر به آلاشت از غذاهای محلی در خانه های محلی غافل نشود، نوش این غذاها خالی از لطف نیست. در کنار طبیعت بکر این منطقه که فضایی سبز همراه با درخت و ابر و مه دارد یک  موزه نیز وجود دارد، خانه ی رضا خان که امروزه تبدیل به موزه ای از آثار تاریخی و هنری و صنایع دستی شده است و بازدید کنندگان بسیاری دارد.

شمال ایران

در شمال غربی ایران کرانه ی رود ارس مرز بین ایران و کشور آذربایجان منطقه ای به نام آسیاب خرابه وجود دارد، طبیعت این منطقه از مرز که شباهت عجیبی به یک آبنمای بزرگ داره در دره ای زیبا که منتهی به رود ارس است قرار دارد، یک دره خنک و بی نظیر با منظره ای اعجاب آور که نوع چینش زیبایی ها چشم هر بیننده ای رو محسور خود می کند. به گفته  بومی ها در این محل آسیاب آبی وجود داشته است که مردم محلی برای روغن گیری دانه های روغنی و آسیاب گندم و جو از آن استفاده میکردند که در نسل کشی ارامنه بدست عثمانی تخریب شده است.

در امتداد جاده ای مجانب رود ارس به کلیسای سن استپانیوس خواهید رسید جایی  که بزرگترین کلیسای غرب کشور و یکی از آثار تاریخی و برجسته دین مسیحیت در ایران نیز هست نکته جالب توجه در مورد این کلیسا معماری عجیب و تو در توی این کلیسا است و همچنین نمادها و قبور پدارن روحانی چند صده قبل، همچنین ناقوس زیبا و باستانی این کلیسا که به پاس برپایی کلیسلگا هر سال طی مراسمی در اردیبهشت به صدا در میاد.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در دیدنی های ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تور دیدنی های ایران به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار