مجله گردشگری تفرج

مراکز تفریحی تهران | هیجان در سورتمه دربند

مجتمع تفریحی سورتمه دربند

تهران شهریست با جلوه های گوناگون و گاه متضاد.در کنار ازدحام و آلودگی هوا و اصوات گوشخراش و آمد و شد های عجله ای جلوه های رنگارنگ و جذاب زیادی نیز دارد هر چند گاهی باید برای آشنایی با آنها کمی کاوش کنید.

در اینجا قصد داریم مختصری پیرامون مجتمع تفریحی سورتمه دربند برایتان بگوییم تا با این مرکز تفریحی جذاب و هیجان انگیز در شمال تهران بیشتر آشنا شوید و اگر تا به حال سری به آنجا نزده اید حتما در برنامه گشت و گذارهای خود رفتن به سورتمه دربند را بگنجانید.

سورتمه تهران

در سال ۱۳۹۲ سورتمه تهران با همین نام طبق استانداردهای جهانی و توسط متخصصان داخلی در پارک گلابدره و در دامنه های زیبای کوه های شمیران در شمال تهران افتتاح شد.بعدها این مرکز تفریحی به مجتمع تفریحی سورتمه دربند تغییر نام داد.

در واقع سورتمه دربند نه در برف بلکه بر روی ریلهایی به طول ۸۵۰ متر و با حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت میکند.پیچ و خم های استفاده شده در طراحی ریل ها به گونه ای طراحی شده تا حداکثر هیجان را همراه با ایمنی کامل فراهم آورد.البته شما میتوانید توسط اهرم ترمز در طول حرکت سرعت خود را کنترل کنید.استاندارد این سورتمه ریلی به نحویست که در شرایط متفاوت آب و هوایی غیر از شرایط جوی خاص در زمستان و تابستان قابل استفاده است.

منظره مشرف به سورتمه از شهر تهران در هنگام سورتمه سواری لذت و هیجان خاصی را برای شما به ارمغان می آورد.

از نظر ایمنی لازم است بدانید این واگن های سورتمه ای هرگز از ریل خود جدا نمیشود و در ساختار آن از دو ترمز استفاده شده است.یکی همان اهرم دستی که توسط راکب کنترل میشود و دیگری ترمزی که بصورت خودکار اجازه نمیدهد سرعت سورتمه از ۴۰ کیلومتر در ساعت تجاوز نماید.

سورتمه دربند تهران

سافاری پارک وحشت

این بخش از مجتمع تفریحی دربند شامل قسمتی است که با جدیدترین آیتم های ترس آفرین از کشور آمریکا طراحی شده.شما به مدت ۷ دقیقه قدم به مکانی ناشناخته و بسیار وحشتناک میگذارید تا با اتفاقات ترسناک و نفس گیر غیرمنتظره خود را به چالش بکشید.البته برای ماهیت ترسناک این تفریح محدودیت های سنی و جسمی وجود دارد که حتما از متصدی مربوطه پیش از استفاده اطلاعات لازم را دریافت خواهید نمود.

سافاری پارک وحشت دربند

سینما پرواز

سینما پرواز هم مانند سایر تفریحات مجتمع سورتمه دربند یک تجربه بی مانند و خاطره انگیز خواهد بود.اگر تجربه استفاده از عینک های واقعیت مجازی را داشته باشید میدانید که چه هیجان و لذتی در آن نهفته است حالا شما این تجربه را با حس معلق بودن در ارتفاع ۲ متری در هم بیامیزید و ببینید چه تجربه مهیجی خواهد شد!

در واقع با قرار گرفتن در کابین های ۴ نفره و در ارتفاع ۲ متری و به کمک عینکهای سه بعدی واقعیت مجازی در فضای مهیج و نفس گیری به پرواز در خواهید آمد.

سینما پرواز دربند

گردش در پارک گلابدره

بوستان ۲۲ هکتاری گلابدره که بسیار باسلیقه طراحی شده به نحوی که چندان با محیط بکر اطراف خود در دامنه کوه های دربند تفاوت ندارد و اگر اجزای انسان ساخت آن از قبیل آلاچیق ها و آبنماها را در نظر نگیرید کاملا بکر به نظر میرسد.این بوستان با توجه به امکاناتی که برای آن پیش بینی شده کاملا برای پیک نیک و تفرج خانواده ها مناسب است.

ضمنا این بوستان یک رستوران جرثقیلی معلق نیز دارد که در ارتفاع ۳۵ متری از سطح زمین به مهمانان سرویس خواهد داد.برای استفاده از این رستوران نیاز به رزرو از قبل وجود دارد.

رستوران معلق پارک گلابدره

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! همچنین برای استعلام قیمت های تور ارمنستان می توانید به تورهای مسافرتی در وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار