مجله گردشگری تفرج
جاذبه های طبیعی بکر جهان

جاذبه های طبیعی بکر جهان | ورود به قلمرو طبیعت رام نشده!

جاذبه های طبیعی بکر جهان | ورود به قلمرو طبیعت رام نشده!Reviewed by مجله تفرج on Jun 13Rating: 5.0جاذبه های طبیعی و بکر و جهان : ورود به قلمرو طبیعت رام نشده!

جاذبه های طبیعی بکر جهان : ورود به قلمرو طبیعت رام نشده!

جاذبه های طبیعی بکر جهان : طبیعت وحشی جهان و ماجراجویی در آن!

ماجراجویان طبیعت در هر گوشه ای از جهان به دنبال جذابیت هایی هستند که تکرار نشدنی باشد، حیات وحش بکر و دوست داشتنی همیشه مورد علاقه ی این دسته از افراد بوده است. جاذبه های بکری که در تمام دنیا مناسب سفر هستند را در اینجا ذکر می کنیم و با اشاره ای مختصر به شرح این مکان ها می پردازیم. پنجمین جزیره از مجموعه ی جزایر هاوایی آمریکا، مولوکای، هاوایی است. این جزایر در اقیانوس آرام میزبان گردشگران هستند. آبشارهای مخفی، ویرانه ‌های باستانی از جاذبه های دیدنی این منطقه است. طبیعت زیبا و دریایی درخشان به همراه ساحلی دست نخورده همگی علاقمندان به طبیعت را شیفته ی این جزیره می کند. در قاره ی آمریکا چندین جاذبه ی زیبا و بکر برای دیدن پیدا خواهید کرد.

پارک ملی جاسپر

پارک ملی جاسپر در شهر آلبرتا از کشور کانادا واقع است، مساحتی شگرف که با زیباترین پوشش گیاهی ممکن یکدست سبز شده و رودخانه ای زلال از میان این جنگل و دشت عبور می کند، رودخانه ی آتاباسکا همان جایی است که حیات وحش بکر کانادا را در دامان خود سیراب می کند. در فیلم های وسترن و انیمیشن های آمریکایی حتما محدوده ای از سنگ های و صخره های رسی رنگ را دیده اید، پارک ملی کنیون لندز در ایالت یوتا از کشور آمریکا همان جایی است که با دره های پر گل و ضخره هایی سر به فلک کشیده حیات وحشی زیبا را نگه داری می کند.

قاره اروپا

قاره ی اروپا نیز دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است، آب و هوای مناسب باعث شده تا محیطی عالی برای رشد و نمو حیوانات و گیاهان پدید بیاید. جزایر فارو در کشور دانمارک یکی از بهترین مکان های طبیعت گردی در دل حیات وحش است، کارت پستالی از خانه های روستایی و ادغام دریاچه و کوه های سبز که محدوده ای زیبا را فراهم می آورد. طبیعت در زمستان هم دیدنی است، انگادین دره ایست در سوئیس، کوه های آلپ این دره را فرا گرفته اند. ایالت گراوبوندن در دل خود این شهر زیبا را نگه داری می کند.

در طبیعت بکر و وحشی باید با احتیاط حرکت کرد، بهتر است از پارک های محافظت شده و ملی برای بازدید استفاده کنید،  پارک ملی و دریاچه ‌های پلیتویک در کشور زیبای کرواسی از دیدنی ترین نقاط اروپا بشمار می روند، سه کوهستان زیبا به همراه مواد معدنی در کرواسی بسیار شهرت دارد. شانزده دریاچه ی کوچک و بزرگ این منطقه به وسیله ی پل هایی به هم متصل هستند.

افریقای وحشی

قاره ی آفریقا زادگاه اصلی حیات وحش بکر است، دره ی رود نیل از پربازدیدترین این مکان هاست. دره رود نیل یکی از زیباترین معابد مصری را در میان رودخانه ‌های اسوان و اقصر دارد، معبدی به نام کارناک. در قسمت های شمالی کشور کنیا محلی وجود دارد که در دل بیابان به نام سمبوو، در این منطقه می توانید آثار هنری بومیان را خریداری کنید و نوع حیات وحش آرام آنجا لذت ببرید. تمام جهان از ابتدای پیداش تا کنون دچار تغییرات زیادی شده است، برای دیدن این تغییرات و نوع زندگی دیگر جانوران سفر کنید و مناطق وحشی و بکر را ببینید.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی بکر جهان بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تور جاذبه های طبیعی بکر جهان به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار