مجله گردشگری تفرج
شیرز

شیرز‌ | تنگه شیرز لرستان گرند کنیون زیبا و سرسبز ایران

شیرز‌ | تنگه شیرز لرستان گرند کنیون زیبا و سرسبز ایرانReviewed by مجله تفرج on Jun 30Rating: 5.0شیرز‌ : تنگه شیرز لرستان گرند کنیون زیبا و سرسبز ایران

شیرز‌ : تنگه شیرز لرستان گرند کنیون زیبا و سرسبز ایران

شیرز : تنگه شیرز جاذبه زیبا و بکر استان لرستان

هر از چند گاهی برخی از جاذبه های طبیعی و بکر ایران برای ایرانگردان بولد و هایپ می شوند و باعث حجوم گسترده این افراد به صورت فصلی به این نقاط و جاذبه های گردشگری می شود. در اواخر سال ۹۶ تور طبیعت گردی تنگه شیرز در سراسر اینترنت و فضای مجازی به خصوص در شبکه ای اجتماعی اینستاگرام دیده شد. قبل از صحبت کردن درباره شیرز این نکته را باید در نظر داشته باشید: این جاذبه های طبیعی گنجینه و سرمایه های گردشگری و طبیعی کشور ما به حساب می آیند پس سعی کنیم تا در حفظ و زیبا و تمیز نگه داشتن آنها کوشا باشیم. تمیز و سالم نگه داشتن جاذبه های طبیعی از مهمترین وظایف یک طبیعت گرد است.

تنگه شیرز یک دره بسیار زیبا در واقع در استان لرستان و شهرستان کوهدشت است. این منطقه نقطه اطلاق سه استان کرمانشاه و ایلام و لرستان است.این تنگه در کنار رود سیمره قرار دارد. بدون شک در فیلم های هالیوودی دیده اید که چگونه آمریکا گرند کنیون خود را به رخ بینندگان می کشد اما گرند کنیون آمریکا در منطقه ای خشک و بیابانی آن وجود دارد و به غیر از صخره های اعجاب انگیز جذابیت های خاص دیگری در آن نمی توانید پیدا کنید

.شیرز

اما به جرات می توان گفت که تنگه شیرز تمامی جذابیت های طبیعی را در کنار یکدیگر آورده است تا بهشت کوچکی را برای ایرانیان به وجود آورد. صخره های خوش رنگ و فرم که به همراه یک بافت گیاهی زیبا چشمه هایی را احاطه کرده اند؛ میوه های وحشی در بوته ها و درختان آن به چشم می خورد. به هر سویی که نگاه کنید زیبایی های تنگه شیرز تمام شدنی نیستند!

در چه فصل هایی از این تنگه دیدن کنیم؟

این منطقه در فصل های سرد مانند پاییز و زمستان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است اما در فصل های بهار و تابستان دارای هوای معتدل است؛ مجله تفرج به شما پیشنهاد می کند که در فصل بهار از این منطقه دیدن کنید!

 

تنگه شیرز

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای ایرانگردی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار