مجله گردشگری تفرج
جهان نما

جهان نما | ییلاق جهان نما، دروازه ای به زیبایی های جهان در یک نگاه!

جهان نما | ییلاق جهان نما، دروازه ای به زیبایی های جهان در یک نگاه!Reviewed by مجله تفرج on Jul 15Rating: 5.0جهان نما | ییلاق جهان نما، دروازه ای به زیبایی های جهان در یک نگاه!

جهان نما | ییلاق جهان نما، دروازه ای به زیبایی های جهان در یک نگاه!

جهان نما | منطقه بکر و حفاظت شده ای در استان گلستان!

اکثر ایرانیانی که در شمال کشور زندگی می کنند، نام این ییلاق را حداقل یک بار شنیده اند، و این فاجعه است! چرا منتطقه زیبا و بکری مانند ییلاق جهان نما، نباید در کشور عزیزمان ایران شناخته شده باشد؟ بسیاری از جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی ایران دقیقا مانند ییلاق جهان نما برای ایرانیان شناخته شده نیستند، و این یکی از بزرگترین معضل های گردشگری ایران است، اگر افراد جاذبه های گردشگری زیبا مانند ییلاق جهان نما را بشناسند دیگر برای سفرهای خارجی که چیز خاصی ندارند، هزینه های کلان نخواهند کرد.

جهان نما

ییلاق جهان نما در شمال کشور و در استان گلستان واقع شده است. این ییلاق با ۳۸ هزار هکتار پس از پارک ملی استان گلستان، بزرگترین منطقه حفاظت شده در این استان است. جالب است بدانید که کارشناسان محیط زیست معتقدند که این منطقه تنها منطقه ای است که زیستگاه مناسب برای ببر را دارا می باشد. از زیبایی های این ییلاق هر چه بگوییم کم گفتیم، منظره ای که در یک روز آفتابی از ارتفاع ۳۰۰۰ متری آن خواهید دید، یک منظره رویایی و غیر قابل تصور و بیان است.

حیات وحش و جاذبه های طبیعی جهان نما

در این ییلاق جاذبه هایی طبیعی مانند کوه، رودخانه، چشمه، وضعیت آب و هوایی مناسب نام برد، و اما حیات وحش آن نیز در نوع خود شگفت آور است، برای افرادی که عاشق حیات وحش و حیوانات هستند، جهان نما می تواند مکان خوبی برای پرسه زدن و عکاسی و مستند سازی باشد. از جمله حیوانات و پرندگان مهمی که در این ییلاق یافت می شوند شامل انواع عقاب، قرقی، شاهین، جغد، دارکوب، بلدرچین، کبک، پلنگ، خرس قهوه ای، گرگ، قوچ، خارپشت و بسیاری از حیوانات دیگر است که نام بردن آنها از حوصله این پست خارج است.

جهان نما

پیشنهاد مجله تفرج به شما این است که، قبل از اینکه دیر شود از این ییلاق شگفت انگیز دیدن کنید! ۲ راه برای رسیدن به این ییلاق وجود دارد، یکی از طریق جاده ای کوهستانی که مناسب ماشین های آفرود است، و دیگری راهی برای کوه پیماها و طبیعت گردان، البته گزینه دوم نیازمند نیم روز پیاده روی کوهستانی است.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای ایرانگردی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار