مجله گردشگری تفرج
جاذبه های طبیعی بکر ایران

جاذبه های طبیعی بکر ایران | طبیعتی که بهتر است برای ما غریبه بماند!

جاذبه های طبیعی بکر ایران | طبیعتی که بهتر است برای ما غریبه بماند!Reviewed by مجله تفرج on Jun 13Rating: 5.0جاذبه های طبیعی بکر ایران : طبیعتی که بهتر است برای ما غریبه بماند!

جاذبه های طبیعی بکر ایران : طبیعتی که بهتر است برای ما غریبه بماند!

جاذبه های طبیعی بکر ایران : طبیعت دست نخورده!

ایران با اینکه کشوری تاریخی محسوب می شود به دلیل جاذبه های طبیعی نیز شهره ی عام و خاص است، کشوری نیمه خشک با هر نوع طبیعتی که انتظارش را داشته باشید، دریا، کوه، جنگل، کویر، برف، باران های موسمی و… در ایران می توانید ظرف بیست و چهار ساعت چندین آب و هوای مختلف را تجربه کنید. حیات وحش ایران در سال های با چندین خطر بزرگ رو به رو شد، کم آبی، شکارچیان بی توجه و ضعف ژن بعضی گونه ها. اما هنوز هم می توانید از دیدن این حیات وحش لذت ببرید. جاذبه های طبیعی و بکر ایران در چندین بخش مختلف دسته بندی می شود.

بخشی مربوط به شمال ایران است که جلگه ای و دارای جنگل های انبوه همراه با آب و هوایی مرطوب است. منطقه ای کویری و خشک در مرکز کشور که شب هایی سرد و روزهایی داغ دارد. در قسمت جنوبی دریایی نیلگون را خواهید دید و پوشش گیاهی خاص آن مناطق.

دریاچه کوه گل

دریاچه کوه گل در قسمت شمالی استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد، قرار گیری این کوه در دهانه‌ انبری‌ گردنه‌ ی مشهور بیژن‌ و در امتداد تپه‌ های‌ کوه‌ گل‌ است. اطراف دریاچه ی کوه گل در فصل‌ بهار و تابستان‌ از انواع‌ گوناگون گل‌ های‌ شقایق‌ و گیاهان‌ وحشی‌ بومی وهمچنین‌ آویشن‌ خوش‌ عطر کوهستانی‌ پر می شود، در فصل‌ تابستان‌ دریاچه ی کهگیلویه پر می شود از پرندگان بومی و مهاجر که با دسته دسته در کنار دریاچه زندگی می کنند، انواع‌ مرغابی ها‌ و اردک‌ کله‌ سبز، لک‌ لک ، حواصیل، درنا، خروس‌ کولی‌ و چنگر در این محیط طبیعی و بکر زندگی می کنند. منطقه ی دنا نیز در این استان قرار دارد که وحشی ترین طبیعت ایران را داراست، مناطقی غیرقابل دستری در ارتفاع بالا همراه با مناظری زیبا.

چشمه کانی

چشمه کانی گراوان از شهر سردشت در استان آذربایجان غربی است. این منطقه ی بکر و دوست داشتنی از چشمه های آب معدنی پر شده است، این چشمه ها دارای املاح مفیدی هستند که برای آشامیدن بسیار مناسب می باشند. این چشمه ی زیبا در کنار روستایی به نام کانی گویز در جنوب شرق حوضه ی زاب سردشت است. چشمه ای با آب گازدار مناسب پوست و با خواص درمانی فراوان. از دیگر ویژگی های خاص این منطقه می توان به دشت های زیبا و جنگل های بلوط اشاره کرد که با رودهایی زیبا هنرمندانه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

پارک حفاظت شده جهان نما

دهکده ای ییلاقی در جنوب کردکوی استان گلستان قرار دارد که به جهان نما معروف است، به راستی که جهانی از این  منطقه قابل لمس و تماشاست. جهان نما در میان رشته  کوه های البرز واقع شده و از آن ارتفاع تمام دشت گرگان و دریای خزر قایل رویت است. گردشگران بسیاری همه روزه به این منطقه می روند تا از چشم انداز بکر و کاملا بدون محدودیت آن لذت ببرند. جهان نما که یک دهکده ییلاقی است در داخل منطقه ای محافظت شده محصور شده است و طبیعتی بکر و خاص را داراست در آن می توانید سوزنی برگان و اکوسیستم جانوران وحشی را ببینید.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی بکر ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تور جاذبه های طبیعی بکر ایران به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار