مجله گردشگری تفرج
فیلبند

فیلبند | دهکده ای دوست داشتنی بر فراز ابرهای مازندران!

فیلبند | دهکده ای دوست داشتنی بر فراز ابرهای مازندران!Reviewed by مجله تفرج on Jul 16Rating: 5.0فیلبند | دهکده ای دوست داشتنی بر فراز ابرهای مازندران!

فیلبند | دهکده ای دوست داشتنی بر فراز ابرهای مازندران!

فیلبند | دهکده ای دوست داشتنی بر فراز ابرهای مازندران!

همیشه تصاویر دهکده ها و روستاهای کوچک بر فراز کوه ها و مناطق کوهستانی را دیده ایم، در خوش آب و هوا و خوش منظره بودن این مناطق و دهکده ها شکی نیست، اما آیا در ایران دهکده ها یا روستاهایی کوهستانی نظیر این موارد وجود دارد؟ مطمئنن حواب این سوال مثبت است، زیرا در کشور ما رشته کوه ها و مناطق کوهستانی بسیاری وجود دارد. اما ما در این مقاله می خواهیم یکی از معروف ترین این دهکده های خوش آب و هوا و خوش منظره را که هر سال از استان های بسیاری ایرانگرد و گردشگر را به سمت خود جذب می کند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

فیلبند

دهکده فیلبند یکی از زیباترین روستاهای ییلاقی شمال کشور است، فیلبند در جنوب استان مازندران واقع است و از توابع شهرستان بابل به حساب می آید. این دهکده در سرشماری سال ۹۵ دارای ۱۴۸ سکنه بوده است، ارتفاع این دهکده از سطح دریا حدودا ۲۴۰۰ متر است، این ییلاق از دیرباز مقصد بسیاری از گردشگران و حتی محلی های این منطقه در فصل های گرم بوده است. فیل بند در فصل پاییز و زمستان بسیار سرد است و معمولا سفر در فصل هایی گرم مثل بهار و تابستان به این ییلاق پیشنهاد می شود.

از کجا به فیلبند خواهیم رسید؟

فیلبند از دو راه قابل دسترس است، یک جاده فرعی در جاده هراز به نام منگل-چلاو که فرعی بعد از پلیس راه آمل بوده و کاملا آسفالت است و مسیر آن برای رسیدن به فیلبند نیز کاملا آسفالت می باشد. اما اگر از شمال کشور سفر می کنید و رفتن به جاده هراز راه را دور می کند و ماشین آفرود دارید، می توانید از بابل به این منطقه نیز دسترسی داشته باشید، اما جاده آسفالت نبوده و بسیار پر پیچ و خم است و برای کسانی که ماشین آفرود ندارند اصلا پیشنهاد نمی شود.

فیلبند

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در جاذبه های طبیعی ایران بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های تورهای ایرانگردی به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار