مجله گردشگری تفرج
سفر

سفر | غذا و داروی ذهن و جسم خسته شما!

سفر | غذا و داروی ذهن و جسم خسته شما!Reviewed by مجله تفرج on May 26Rating: 5.0سفر، جهانگردی و مزایای آن

سفر : غذا و داروی ذهن و جسم خسته شما!

سفر بخشی از طبیعت انسان است!

در طول زندگی روزهای زیادی است که به کار مشغول هستید، فعالیت می کنید و درگیر روزمرگی هستید. برای گذران زندگی خود مجبور هستید شغلی را انتخاب کنید و از این راه به کسب درآمد بپردازید، هر روز صبح راس ساعت مقرری از خواب بیدار شوید  تا محل کار خود بروید و تا پاسی از شب با فکری مشغول به خانه برگردید. در این میان نیاز به یک استراحت چند روزه واقعا حس خواهد شد، سفری ایده آل که بتواند خستگی کار و مشغله های روزانه را از بین ببرد و روحیه ای جدید در شما بدمد.

سفر به شما این امکان را خواهد داد از شرایط سخت و حتی عالی خود کمی دور شوید و جور دیگری به جهان و مناظرش نگاه کنید. جهانگردی و سفر در برهه ای از زندگی، با هر سنی که باشید تجربیات زیادی به شما اضافه خواهد کرد و باعث پختگی روح و افکار شما خواهد شد.

سفر در گذشته به منظور تجارت و فروش انجام می شد همچنین در این مسیر با خطرهایی همراه بود که سفر را به یک لذت تبدیل نمی کرد اما هم اکنون سفر با وسایل امن حمل و نقل و فقط به منظور دیدن جاذبه های شگفت انگیز انجام می شود.

سفرهای طولانی به قاره های دیگر موجب خواهد شد تا با فرهنگ و نوع نگرش دیگر کشورها نیز آشنا شوید و متاثر از رفتار آن ها چیزهای جدیدی را به خود اضافه کنید.

با این سفرهاست که خواهید دانست چقدر جهان گسترده است و چقدر با انواع مختلف خلق و خوها آشنا خواهید شد، این نوع سفرها با هدف خودشناسی و مردم شناسی انجام می شوند و در کنار لذت از طبیعت و فضایی جدید به کشف راز و رمز آدم های جدید نیز می پردازند.

مسافرت آرامش بخش روح و جسم شما است!

پرورش کنجکاوی و خلاقیت از دیگر مزایای سفر است، امتحان کردن غذاهای جدید و خرید از مکان های تازه کنجکاوی شما را تحریک خواهد کرد. برقراری ارتباط با زبان آن کشور و محله چیزهای نویی را نیز به شما خواهد آموخت، در این راه با مطالعه ی بیشتر نیز به سطح علمی خود می افزایید و سفری با بار علمی بیشتری را خواهید داشت.

در این نوع سفرها است که شما مجبور می شوید با افراد محلی ارتباط بگیرید ب و با افرادی جدید از قومی دیگر ملاقات داشته باشید و به معاشرت بپردازید.

در سفر کردن می توانید از شلوغی دور شوید و آب و هوایی تازه را در شهری یا حتی روستایی دور تجربه کنید، فعالیت جسمانی در این آب و هوا می تواند استرس و فشار روحی ناشی از زندگی شهری را از شما بزداید. علاوه بر این تنوع در گذراندن اوقات فراغت انرژی بیشتری به شما هدیه خواهد کرد.

سفر با مزایای روحی و روانی اش در جسم شما نیز اثرات مفیدی خواهد گذاشت، پیاده روی و انجام این چنین فعالیت های بدنی موجب می شود تا از افسردگی و خمودگی دور شوید. استرس کاری و مشغله ها نمی گذارند بدن شما کارهای روتین را به درستی انجام دهد، کمی آرامش برای روح و جسم شما لازم و ضروری است.

لحظه ها در سفر ثبت می شوند!

ثبت خاطرات بیاد ماندنی در یک سفر احساس خوبی را سال ها بعد حین ورق زدن عکس های یادگری به شما می دهد و حتی شاید ترغیب شوید بازهم بخواهید سفر کنید و لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. از هر فرصتی برای سفر استفاده ببرید حتی یک روز در ماه را به گشت و گذار اختصاص دهید تا با اثرات مثبت آن در زندگی روزمره ی خود رو به رو شوید.

ازدیگر موهبت های سفر به نقاط مختلف تست غذاهای عجیب و بومی آن محل است، زیاد از یک غذا نخورید بلکه غذاهای متنوع را امتحان کنید و طعم و بوی آن ها را در یاد خود نگه دارید، حتی بعضی با نوشتن سفرنامه های کوتاه به عنوان یک بلاگر این تجربیات زیبا را با دیگر همسفران خود به اشتراک می گذارند.

اینکه چه مقدار هزینه برای سفر دارید را فراموش کنید، از امروز سعی کنید در برنامه ای مدون هدف خود از سفر را بر روی کاغذ بیاورید و به دنبال رسیدن به آن باشید. لیستی از مکان های تاریخی، رستوران های دنج، طبیعت بکر هر منطقه را برای خود فراهم کنید و هر بار بسته به زمان خود به گوشه ای از این جاذبه ها سرک بکشید تا روح کمال طلب و شیفته ی سفر خود را اغنا کنید.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! شما همچنین می توانید به بخش تورهای مسافرتی وبسایت تفرج سر بزنید و از جدیدترین تورهای مسافرتی مطلع شوید.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار