مجله گردشگری تفرج
تور

تور مسافرتی | چگونه تور مسافرتی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

تور مسافرتی | چگونه تور مسافرتی مناسب خود را انتخاب کنیم؟Reviewed by مجله تفرج on May 29Rating: 5.0تور مسافرتی : چگونه تور مسافرتی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

تور مسافرتی : چگونه تور مسافرتی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

تور مسافرتی : بهینه ترین و بی دردسرترین راه سفر

برای سفر کردن راه های مختلفی وجود دارد، تنها سفر کردن بوسیله ی خودروی شخصی در جاده ها، تهیه بلیط وسایل حمل و نقل عمومی ، خرید بلیط هواپیما تا مسیرهایی قابل انجام است، برای سفرهای دور و جدید باید همراه تورها شوید. این همراهی باید با شناخت کامل شما از تورها و کاری که انجام می دهند صورت گیرد.

سفر به یک کشور خارجی که با فرهنگ و آدرس های آن ها نا آشنا هستید احتیاج به یک بلد کار دارد، تورهای مسافرتی این تجربه را در قبال هزینه ای به شما عرضه می کنند و سفری خوب را برایتان بوجود می آورد.

تورهای زیادی به یک مقصد وجود دارند، آگهی آن ها را می توانید در هر جایی از شهر و اینترنت ببینید، انتخاب یک موسسه که تورهای با کیفیت و هزینه ای منصفانه رائه کند احتیاج به صرف زمان و بررسی دارد.

در رفت و آمد روزانه خود به سطح شهر تعداد زیادی موسسه ی گشت و گذار را میبینید و یا با تبلیغ آن ها مواجه می شوید، این موسسه ها سطوح مختلفی از کیفیت را به شما ارائه می دهند پس بهتر است با آشنایی بیشتر با همه ی آن ها مناسب ترینشان را بسته به شرایط خود انتخاب کنید.

آژانس های مسافرتی

آژانس های مسافرتی موجود در تمام جهان که تنها فعالیتشان تهیه بلیت است به دو دسته ی بزرگ فروش مستقیم بلیت هواپیمایی و فروش با واسطه ی بلیت تقسیم می شوند. برخی از آژانس ها با امضای قرارداد خدمات تور مسافرتی را نیز بر عهده می گیرند. این نوع آژانس ها نیز یا به طور مستقیم به برگذاری تورها مشغول هستند و یا واسطه ی برگذاری تورها هستند.

آژانس هایی هم وجود دارند که با برقراری ارتباط با کشور مقصد بیشترین مراتب تور را به آن کشور می سپارند از تور لیدر گرفته تا انتخاب هتل. در مقابل تورهایی هم از طرف آژانس های مسافرتی ایجاد می شود که صفر تا صد کار را خود آژانس بر عهده می گیرد.

کسانی که تجربه ی سفر با تورهای مسافرتی دارند معتقد هستند آژانس هایی با اطلاعات کامل حتی می توانند هزینه های سفر را به طور محسوسی کاهش دهند، این نوع آژانس ها با دانستن امکانات رفاهی و تخفیف های شهر مقصد سعی می کنند بهترین انتخاب ها را برای مشتری خود انجام دهند.

نکات مهم هنگام انتخاب تور

نکته ی مهم در انتخاب یک تور مناسب مراجعه به آژانس هایی است که از سمت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز لازم را دریافت کرده اند و شاخصه های لازم را برای این کار در اختیار دارند.

توجه داشته باشید بعد از انتخاب مقصد خود در آژانس مسافرتی باید قراردادی ما بین دو طرف انجام پذیر که در آن از جزئیات سفر مثل هتل محل اقامت، خدمات رفاهی هتل، ترانسفر فرودگاه تا هتل، بیمه، لیدر، تاریخ دقیق و نوع صرف وعده های غذایی کاملا ذکر شده باشد، در بندی از این قرارداد شرایط لغو نیز باید درج شود.

دو نسخه از این قرارداد تهیه می شود که نسخه ای در اختیار شما و دیگری در آژانس مسافرتی نگه داری می شود. بعد از صحبت درباره ی اشل های اصلی سفر باید نکاتی مثل زمان بندی سفر، رنج سنی همسفران و تعداد آن ها، هزینه های اضافی که ممکن است در طول سفر پیش بیاید، آمادگی بدنی چه میزان در این تور مهم است.

سابقه آژانس های مسافرتی بسیار مهم است!

سابقه ی یک آژانس مسافرتی در برگذاری یک تور بسیار با اهمیت است، برای آگاهی از این مورد می توانید از کسانی که قبلا در این تورها شرکت کرده اند کمک بگیرید، درباره ی هزینه ها پرس و جو کنید و با شم اقتصادی خود بسنجید که در مقابل خدماتی که آژانس مورد نظر به شما ارائه می کند همان مقدار هزینه از شما دریافت شده یا نه.

در انتخاب آژانس خود از مهارت تور لیدر غافل نشوید، یک تور لیدر باید به زبان کشور مقصد مسلط باشد و با آداب و رسوم آن آشنایی داشته باشد. تور لیدر با تجربه برای هماهنگی و صرفه جویی در زمان راهکارهای خاصی دارد و می تواند شما را در بازدید از مکان های مختلف جلو بیاندازد.

در نتیجه باید توری را مناسب با شرایط خود و هزینه ی برنامه ریزی شده ی خود انتخاب کنید. آژانس های مسافرتی معتبر می توانند سفری دل انگیز را برای شما فراهم آورند فقط کافی است بدانید به کدام یک بای اعتماد کنید.

از اینجا کجا بریم؟

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود از سفرها بپردازید! همچنین برای استعلام قیمت های تورها می توانید به تورهای مسافرتی در وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار