مجله گردشگری تفرج
مقاصد طبیعی ارمنستان

مقاصد طبیعی ارمنستان | جاذبه های طبیعی مخصوص طبیعت گردان و کمپرها!

مقاصد طبیعی ارمنستان | جاذبه های طبیعی مخصوص طبیعت گردان و کمپرها!Reviewed by مجله تفرج on Jun 13Rating: 5.0مقاصد طبیعی ارمنستان : جاذبه های طبیعی مخصوص طبیعت گردان و کمپرها!

مقاصد طبیعی ارمنستان : جاذبه های طبیعی مخصوص طبیعت گردان و کمپرها!

مقاصد طبیعی ارمنستان : بهشت طبیعت گردها

ارمنستان به دلیل نزدیکی به ایران و دارا بودن شرایط آب وهوایی نزدیک به ایران مورد پسند تعداد زیادی از گردشگران ایرانی است، کشوری زیبا و درخشان که از همه نظر ارزش دیدن را داراست، پیشینه ی فرهنگی و تاریخی غنی، مردمانی آرام و صبور، تفریحاتی معمول و اما طبیعتی زیبا. سلسله جبال آرارات نیز به عنوان نماد این مردمان شناخته می شود. جایی که طبیعت وحشی همراه با تاریخ می آمیزد تا داستان های شندیدنی را فراهم آورد آنجا ارمنستان است.

گشت و گذار خود در ارمنستان را با پیاده روی در جنگل خسرو آغاز کنید، در این جنگل نیمه طبیعی که قسمتی از آن بوسیله ی انسان ها ساخته شده است می توانید حیواناتی نظیر راسو، گورکن، گرگ، گزار، روباه، خرس قهوه ای، پلنگ و خرگوش را ببینید. برای لذت بردن از عصر یک روز آفتابی خود می توانید در این جنگل به پیاده روی بپردازید و با طبیعت انسی دوباره بگیرید. رودخانه ی ووروتان که مناسب رفتینگ و قایق رانی است در قسمتی از خود یک پل را نشان می دهد، پل شیطان که به پل Satana معروف است تماما از جنس سنگ ساخته شده و به نوعی میراث گذشتان برای اهالی ارمنستان است، چشمه های آب معدنی گوارایی نیز از مجاورت این پل جای هستند که تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می کند.

دیگر جاذبه های دیدنی

از دیگر جاذبه های دیدنی و لمس کردنی ارمنستان در استان گغارکونیک این کشور واقع شده است، دریاچه سوان که بزرگ ترین دریاچه ی آب شیرین جهان است در ارتفاع بالاست و با ماهی غزل آلای اشخان پر شده است این ماهی بومی همین منطقه می باشد، این دریاچه ی فیروزه ای رنگ از کنار خانه و کلیساهای روستایی و سنگی شکل شهر منظره ای فوق العاده خواهند داشت، اگر به ارمنستان می روید قدم زدن در کنار این دریاچه ی آرامش بخش را فراموش نکنید. از دیگر شهرهای دارای دریاچه جرموک و چشمه ی این شهر است.

چشمه ی آب گرمی که سالانه تعداد زیادی آب معدنی را وارد بازار می کند. شهر جرموک پر شده از آبشار بزرگ که طبیعت با هنرمندی آن ها را ساخته، آب ‌و هوای بی نظیر، پل های طبیعی، دریاچه، جنگل و مسیرهای پیاده‌ روی دل انگیز و استخرهای آب ‌معدنی . جنگل انبوه جرموک پر از درختان بلوط است، همچنین گیاهانی مثل گل رز، گلابی وحشی، آلو و .. نیز در مسیر قابل مشاهده است.

تعطیلاتی در آرامش و سکوت

اگر به دنبال تعطیلاتی پر از سکوت و آرامش همراه با طبیعت گردی هستید حتما به منطقه تاووش سری بزنید، سوئیس کوچک ارمنستان در این منقطه واقع شده است به اسم دلیجان شناخته می شود، آسمانی آبی با تکه ابرهای پنبه ای شکل که اگر دستتان را دراز کنید حتما به یکی از آن ها خواهید رسید، اقامت در یکی از خانه های سنگی و گشت و گذار در کوچه پس کوچه های تاریخی این شهر نیز باید در لیست شما قرار گیرد، همچنین این شهر دارای چشمه های آب معدنی شفا بخشی نیز هست.  دره‌ ی گل‌ها یا زاخکازور در شمال شرقی شهر ایروان است و مناسب تفریحاتی در طبیعت مثل تله ‌سیژ و اسکی است. تنوع گونه ی گیاهی و گل هایی که در این دره می رویند صحنه هایی زیبا را زیر پای شما پدید خواهند آورد.

برای مطالعه مقالات بیشتر با مجله تفرج همراه باشید، شما می توانید در انجمن های مجله تفرج به گفتگو و بحث درباره تجربه های خود در مقاصد طبیعی ارمنستان بپردازید! همچنین برای استعلام هزینه های مقاصد طبیعی ارمنستان به وبسایت تفرج نگاهی بیاندازید!

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

رفتن به نوارابزار